Profesionalus dantų balinimas – efektyvus ilgalaikis sprendimas

Visais laikais žmonės norėjo gražiai atrodyti. Pats grožio supratimas, be abejo kinta ir yra įvairus. Azijoje ilga laiką buvo madinga juodai nudažyti dantis, tačiau plati ir balta šypsena retą kurį palieka abejingu, nes balti ir lygūs dantys yra vienas iš esminių grožio komponentų. Todėl daugelis žmonių nori turėti sveikus, gražius ir baltus dantis, tačiau mažai kas turi natūraliai baltus dantis. Televizijos ekranuose pramogų pasaulio žvaigždutės žėri sniego baltumo dantimis, o į juos kartais nejučia lygiuojasi didelė visuomenės dalis. Rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas, vaisių ir daržovių sultys, netobuli dantų priežiūros ir higienos įpročiai – tikri baltų dantų priešai. Ypač kai norisi šypsotis ar juoktis be jokių kompleksų dėl pageltusių dantų. Čia mums į pagalba ateina profesionalus dantų balinimas, kuris naudodamasis pačia naujausia sistema Philips ZOOM, suteikia galimybę Jums ir Jūsų artimiesiems mėgautis nepriekaištinga šypsena.

 

Sparčiai populiarėjanti procedūra

Dantų balinimas yra vis labiau populiarėjanti estetinė procedūra – vis daugiau žmonių nori džiaugtis balta šypsena. Galbūt būtų galima net teigti, kad šiame amžiuje žmoniją tiesiog apsėdo baltų dantų bumas, o graži šypsena tapo nebe privalumu, o būtinybe.

Tai patvirtina ir Amerikos Estetinės Odontologijos Akademijos 2010 metais atliktas tyrimas: per 2010 m. dantų balinimo procedūrų padaugėjo 37%, lyginant su 2009 m. Sparčiai augantis visuomenės susidomėjimas paskatino odontologinę pramonę plėtoti ir tobulinti dantų balinimo procedūras.

Į dantų balinimo sąvoką įeina bet kokios rūšies bandymas pakeisti dantų spalvą. Į šviesesnę, žinoma. Paprastai dantų balinimą galima būtų suskirstyti į dvi stambias kategorijas. Tai balinimas, atliekamas naudojant balinančią medžiagą – karbamido peroksidą, bei balinimas kitomis fizinėmis ar cheminėmis priemonėmis. Pirmuoju atveju veikiamos ne tik paviršinės dėmės, bet ir giliau esantys nešvarumai. Antruoju atveju, naudojant mechanines ar chemines priemones, daugiau veikiamos dėmelės ant dantų paviršiaus.

 

Dantų balinimo efektyvumas

Efektyvumas, kalbant apie dantų balinimą, – labai subjektyvus reikalas. Mat jis priklauso ne tik nuo pasirinkto balinimo būdo, balinamosios medžiagos koncentracijos, procedūros laiko, bet ir nuo to, ar neturite įvairių dantų problemų.

Labai dažnai dantų balinti negalima iš karto – pirma, turi būti išgydytas kariesas ir nuvalytos apnašos bei akmenys. Norint atlikti estetinę procedūrą, šiuo atveju dantų balinimą, dantys ir dantenos privalo būti sveikos. O tai turi patvirtinti odontologas. Pacientus reikia įspėti, kad dantų restauracijos (užpildai, laminatės, vainikėliai ar tiltai) nebąla, o jei nori išbalinti negyvą dantį, tuomet taikoma kita procedūra – gydomi danties kanalai ir atliekamas vidinis danties balinimas.

Balinimas namuose ne itin veiksmingas

Nors balinančios dantų pastos ir sulėtina dėmių susidarymo procesą, akinantį baltumą vargu ar garantuos. Balintis dantis nusprendęs žmogus dažniausiai siekia akivaizdaus ir greito rezultato, tad vartodamas balinamąsias dantų pastas gali nusivilti, greitai nesulaukęs norimo efekto. Nė viena balinanti dantų pasta pačios danties struktūros nebalina, nes per trumpas aplikacijos laikas ir per silpna koncentracija, net jeigu į pastą įdėta dantį balinančių medžiagų pvz. vandenilio peroksido.

Bėgant metams danties emalio mažėja, o jei papildomai dantys yra šveičiami pastomis su abrazyvais, jie tampa jautrūs šalčiui, lietimui, rūgščiam ir saldžiam maistui.

Nereikia pamiršti, kad balinti namuose naudojami produktai nors ir yra švelnesni, bet dažniau netinkamai naudojami. Nemalonių pojūčių tikimybė po balinimo namuose procedūros – taip pat didesnė. Profesionalai yra tiesiog labiau įgudę ir geriau apsaugo kitas aplinkines sritis, pavyzdžiui, dantenas. Be to, balinimui naudojama technika yra gerokai patobulinta ir saugesnė, nei anksčiau.

 

Philips ZOOM – populiaru ir veiksminga

Visose moderniausiose odontologijos klinikose naudojamos tik aukštos kokybės balinimo sistemos, kurios atitinka ES reikalavimus bei klinikiniais tyrimais patvirtintas jų saugumas. Pasaulyje viena populiariausių balinimo sistemų pacientų tarpe yra Philips ZOOM.

Philips ZOOM profesionalus dantų balinimas tik odontologiniame kabinete. Kaip tai veikia?

Ši sistema balina dentiną ir emalį, bet nepakeičia danties struktūros. Dantys gali išbalti net iki 8 atspalvių! Philips ZOOM balinimo gelio sudėtyje yra kalcio jonų, kurie stiprina dantis, užpildo mikrodefektus, emalis tampa švelnesnis ir blizgesnis, taip pat sumažėja dantų jautrumas. Philips ZOOM balinimo gelio sudėtyje yra 6 proc. vandenilio peroksido, o naudojant naująja ZOOM WhiteSpeed LED balinimo lempą pasieksite puikių rezultatų. Dantų balinimo proceso metu organinės kilmės dėmės tampa šviesesnės, kai nutraukiamos jungtys tarp anglies atomų. Klinikiniais tyrimais patvirtinta, kad dėmės absorbuoja mėlyno spektro šviesą, todėl anglies atomai skyla lengviau. Be to, naudojant ZOOM WhiteSpeed LED lempą, dantys tampa iki 50 proc. baltesni nei balinant su kito tipo lempa (Ontiveros, 2009). Todėl procedūros metu naudojamos lempos tipas yra labai svarbus!

 

 

Philips ZOOM siūlo produkciją papildomai balinti dantis Jūsų namuose

Dauguma odontologijos priežiūros specialistų savo pacientams siūlo dantų balinimą atlikti namuose su individualiomis kapomis. Net ir tokiu atveju, odontologas privalo patvirtinti, kad ši procedūra tinka pacientui, o balinimo produktai yra patikimi ir kokybiški. Be to, jei pacientas vykdo visus nurodymus, tuomet galime būti užtikrinti ir ramūs, kad procedūra bus atliekama laikantis visų saugumo nurodymų. Odontologijos klinikos, kurios savo pacientams siūlo Philips ZOOM kabinetinio balinimo sistemą, balinimui namuose taip pat dažniausiai rekomenduoja Philips ZOOM NiteWhite ar DayWhite produktus. Šios balinimo sistemos namuose dažniausiai naudojamos kaip palaikomosios priemonės po kabinetinio balinimo arba norint įgyti akivaizdžiai baltesnę šypseną be profesionalios dantų balinimo procedūros odontologo kabinete.

Šalutinis poveikis

Dažniausiai šalutiniai poveikiai pasireiškia panaudojus priemones su karbamido peroksidu. Tai dantų jautrumas ir aplinkinių minkštųjų audinių sudirgimas. Greičiausiai šie nemalonūs pojūčiai atsiras balinimo procedūros pirmosiose stadijose ir tęsis kelias dienas. Retais atvejais įmanomas ir galimas negrįžtamas dantų pažeidimas ar dantenų nudegimas.

Dantims gali pakenkti per ilgas ir per dažnas balinimas. Balinančioji medžiaga gali pakenkti ne tik dančiui, bet ir virškinimo sistemai. Taip gali nutikti dėl kelių priežasčių. Pirma, dėl dantų būklės (kariesas, emalio demineralizacija, apnašos, akmenys, pralaidžios restauracijos) balinimo procedūros metu. Antra, dėl balinimo produkto kokybės (cheminė sudėtis ir jų koncentracijos). Ir trečia, kaip atlikta pati balinimo procedūra (kiek laiko laikomas gelis ant dantų; ar gerai apsaugotos dantenos). Dėl šių išvardintų priežasčių labiausiai nukenčia burnos gleivinė ir atsiranda dantų struktūros pokyčių.

Problema nežinojime

Viena didžiausių dantų balinimo procedūros problemų yra ta, kad siūloma daug skirtingų ir įvairių metodų. Kai kuriose šalyse išsibalinti dantis galima net grožio salonuose ar soliariumuose, nors tuomet procedūrą atlieka ne dantų priežiūros specialistas. Pigių balinimo priemonių, kurios žada, kad įgysite spindinčią Holivudo vertą šypseną, galima įsigyti internetinėse parduotuvėse, tačiau derėtų nepamiršti, kad dantų sveikata ir estetika yra medicinos, o ne grožio priežiūros sritis. Todėl prieš balinant pirmiausia reikia pasikalbėti su specialistu. Tik įvertinus burnos audinių ir dantų būklę ir nustačius, dėl kokios priežasties dantys pakeitė spalvą, galima parinkti tinkamiausią dantų balinimo metodą, numatyti galimus rezultatus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.